Fotografia dokumentalna

piąty stadion  (1) W każdą środę (1) Dyskoteka (1) LOTNISKO (1)
PIĄTY STADION
W KAŻDĄ ŚRODĘ
DYSKOTEKA
LOTNISKO

Zdjęcia wykonane na Czułowie (dzielnica Tychów), którego mieszkańcy w jednym z garaży wspólnie przeżywali emocje związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy w 2012r.

Sport najczęściej amatorski, taki który nie wymaga wysiłku fizycznego – brydż – to zajęcie dla mężczyzn lubiących uregulowany tryb życia i hołdujący tradycyjnym wartościom takim jak przyjaźń, spokój, wypoczynek.

Relacja z dyskoteki zorganizowanej dla dzieci i młodzieży przez jeden z Ośrodków Pomocy Społecznej na Śląsku. Zdjęcia są częścią większego materiału dokumentującego opiekę jaką sprawuje Ośrodek nad beneficjentami programu integrującego małe społeczności lokalne.

Fotografie wykonane na polu namiotowym zlokalizowanym na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowo podczas trwania festiwalu muzycznego OPENER 2012.

Figury  (1) plener (1) HOME  (6)  Dokument - Usłyszeć swoje wnętrze PODCHODY (1)
FIGURY SAMOTNOŚCI
PLENER
USŁYSZEĆ SWOJE WNĘTRZE
PODCHODY

Bohaterka eseju wybrała samotność ze strachu przed światem. Nie chce opuścić swojego mieszkania aby zamieszkać z rodziną – to ją krępuje. Nie wychodzi prawie w ogóle z domu, dawnych znajomości nie pielęgnuje. Kiedyś waleczna i pełna pogody ducha jest dziś z własnej woli odwrócona od każdej wspólnoty. Cykl jest portretem jej wyboru – cichego głosu wśród hałaśliwej rzeczywistości.

Relacja z fotograficznego pleneru industrialnego w Ostrawie organizowanego przez Dom Kultury w Rybniku- Chwałowicach.

Festiwal w Jarocinie to dziś raczej piknik niż wydarzenie z którego promieniują nowe muzyczne idee… Jednak potrzeba dla której ludzie tu przyjeżdżają jest ciągle taka sama… Zdjęcia wykonane w lipcu 2013r.

Zdjęcia wykonane w ramach długoterminowego dokumentu ukazującego realizację programu „Wszyscy razem” , organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. Wśród bardzo wielu form wsparcia program oferował swoim beneficjentom również zajęcia rekreacyjne z elementami psychologii. Animatorzy programu starali się zawsze zadbać o jak najgłębszy rodzaj doświadczenia swoich podopiecznych – z  pozoru banalne podchody okazały się  dla dzieci pełną tajemnic wyprawą do lasu.

życie codzienne - cykl OSTATNI ROK DZIECIŃSTWA  (6)  SOPOT-do-galerii-17a  ODYSEJA-DK1--(0)  GUZIK PR stronę 2e
OSTATNI ROK DZIECIŃSTWA
NA KRAŃCU ŚWIATA
ODYSEJA DK1
GUZIK PRAWDA

Obraz dorastania – ostatnich kilka miesięcy przed osiemnastymi urodzinami Mateusza. Tylko przez ułamki sekund widać intymność i samotność, w jakiej rozgrywają się zwykłe codzienne zdarzenia. Zachowania przynależą jeszcze trochę do świata dzieciństwa, ale coraz częściej świadomość bierze górę nad ich spontanicznością i aura beztroski zanika… 2013 – 2014r.

Zdjęcia wykonane na wybrzeżu, w miejscach które dają złudzenie bycia na krańcu świata i najlepiej nadają się do tzw. wypoczynku…

Zdjęcia wykonane na budowanym w Tychach odcinku drogi krajowej NR 1. Przeciągające się w latach 2011-2014 prace pozwalały na cierpliwą obserwację. Księżycowy krajobraz budowy sugerował stylistykę cyklu.

Relacja z młodzieżowych mistrzostw piłki guzikowej organizowanych cyklicznie przez Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych w Poznaniu.

 87
URBAN HIGHLINE

Pod koniec lipca – jak co roku – najlepsi slacklinerzy z całego świata zjeżdżają do Lublina na największą imprezę z pod znaku highline – Urban Highline Festival. Organizatorzy przygotowują kilkanaście taśm rozwieszonych w różnych punktach miasta..

 

Dodaj komentarz